Usługi w Lapidarium

Firma   Lapidarium oferuje następujące usługi:
1.Antykwaryczne  kupno – sprzedaż, 
2.Komis,   
3.Wycena antyków i doradztwo, 
4.Jubilerskie,   
5.Konserwatorskie – wszelkie konserwacje i naprawy, 
6.Prowadzimy poszukiwania i aukcje internetowe na zlecenie.

AD6.WYSTAWIAMY POWIERZONE PRZEDMIOTY NA AUKCJE ALLEGRO I EBAY.
Aukcje w internecie ?
Kilka uwag na temat. Nic bardziej mylnego jak przekonanie sprzedających, że system aukcyjny w Internecie daje gwarancję osiągnięcia maksymalnej ceny. Możliwość osiągnięcia odpowiedniej do wartości ceny daje jedynie rzetelna wiedza o przedmiocie. Bez ustalenia właściwej ceny wywoławczej prawie zawsze sprzedamy przedmiot poniżej jego wartości, a więc niekorzystnie rozporządzimy własnym lub powierzonym mieniem. A to już jest grzech a nawet przestępstwo! Pytacie, dlaczego tak jest, przecież ludzie licytują? Istnieje wiele sposobów żeby mało zapłacić. Większość kupujących to handlujący antykami. Nie kieruje nimi chęć posiadania obiektu a tylko zimna kalkulacja. Kupić najtaniej. Wyczekują do ostatniej chwili a nawet korzystają z maszyny licytującej, która zrobi to w ostatnie 3 sekundy. Nawet, jeśli ktoś chciał policytować to przegra. Twoja aukcja znajduje się pomiędzy tysiącami innych. Jeśli nie będzie wyróżniona (co kosztuje) to szansa, że znajdzie ją amator jest bardzo mała. Nie oddawaj jej zawodowcom. Wyceń przedmiot. Ustal odpowiednią celne wywoławczą. Skorzystaj z naszej pomocy.

AD 3.OCENA WSTĘPNA.
Usługa bezpłatna .
Ogranicza się do wstępnej, pobieżnej oceny czy okazany przedmiot jest wart dalszego badania, czyli dokonania ekspertyzy i wyceny. U sługa ta może być wykonana droga pocztową. Wystarczy wysłać fotografie i podstawowe dane obiektu /wymiary, waga, znaki, napisy, punce/.Na zapytania bez dokładnych danych nie odpowiadamy.
UWAGA ! W opisie MUSZĄ znajdować się : wymiary, opis stanu obiektu, opis wszystkich uszkodzeń i dane na temat pochodzenia.

WYCENA i EKSPERTYZADLA KLIENTÓW FIRMY CZYLI OSÓB, KTÓRE WYCENIANY PRZEDMIOT KUPUJĄ LUB SPRZEDAJĄ W LAPIDARIUM JEST TO USŁUGA BEZPŁATNA.

W KAŻDYM INNYM PRZYPADKU OBOWIAZUJĄ NASTĘPUJĄCE CENY :
Cennik wyceny i ekspertyzy obiektów antykwarycznych : sztuki dawnej i współczesnej, rzemiosła artystycznego dawnego i współczesnego oraz przedmiotów kolekcjonerskich.
Wycena wykonywana jest na podstawie aktualnych katalogów, cenników i opinii rzeczoznawców. Od trzydziestu lat współpracujemy z grupą zaufanych specjalistów. Ceny rynkowe ustalamy na podstawie notowań aukcyjnych polskich
i zagranicznych, aukcji internetowych oraz dzięki pomocy historyków sztuki i kolekcjonerów.
Wycena jest wykonywana pisemnie dla – każdego obiektu na osobnym druku i zawiera : 1/opis przedmiotu, najważniejsze wymiary lub wagę, miejsce i czas powstania, materiał wytworzenia, opis stanu obiektu, wartość, cenę komisową i ewentualną ofertę zakupu do Lapidarium a także informację o tym czy jest możliwy wywóz przedmiotu za granicę Polski. Wycena opatrzona jest podpisem właściciela firmy i stemplem okrągłym Lapidarium.
PRZEDMIOTY DROBNE, O NIEWIELKIEJ WARTOŚCI LUB KOPIE MOŻEMY WYCENIAĆ NA FORMULARZU ZBIORCZYM Z POMINIĘCIEM SCZEGÓŁOWEGO OPISU.
CENNIK :
1/ Przedmioty wycenione do 1000 zł – 10% wartości wyceny lecz nie mniej niż 25 zł..
2/ Przedmioty do 2000 zł – 7 % wartości wyceny.
3/ Przedmioty o wartości od 2000 do 5000 zł – 5% wartości wyceny.
4/ Przedmioty o wartości od 5000 zł do 10 000 zł 3,5 % wartości wyceny , obiekty o wartości powyżej 10000 zł – 2% wartości wyceny.

Przedmioty o tej samej sygnaturze lub bardzo podobne do siebie wyceniamy po stawkach indywidualnie ustalanych z klientem lecz nie niższych niż 2 % wartości wyceny. Minimalna cena jednego certyfikatu wyceny wynosi 25 zł. Certyfikat wyceny poza opisem przedmiotu zawiera trzy ceny: cenę rynkową, cenę komisową oraz ewentualną proponowaną cenę zakupu przez Lapidarium. Istnieje możliwość wyceny obiektu na podstawie dokumentacji, lecz w tym przypadku firma nasza nie bierze pełnej odpowiedzialności za ocenę autentyczności jak i stanu obiektu. Dokumentacja powinna zawierać fotografie i dokładne informacje o stanie obiektu a zwłaszcza widocznych reperacjach. Nie zajmujemy się wyceną zbiorów filatelistycznych i numizmatycznych.
Wycena jest bezpłatna w przypadku gdy obiekt zostanie przez nas zakupiony lub wystawiony do sprzedaży komisowej na co najmniej 30 dni w jednej z naszych galerii .

EKSPERTYZA.
Na zlecenie klienta wykonujemy lub powierzamy wykonanie szczegółowych ekspertyz dzieł sztuki i antyków. Korzystamy z wiedzy historyków sztuki, kolekcjonerów i specjalistów z wielu dziedzin.
Warunki ustalamy indywidualnie przy zawieraniu umowy.Koszt konsultacji wstępnej 100 zł. Konsultacje w siedzibie firmy w godzinach popołudniowych .Konieczne telefoniczne ustalenie terminu .Telefon czynny od 10.00 do 21.00 –
+48 504008386. E mail lapidarium.kil@gmail.com

AD4. USŁUGI JUBILERSKIE

 Wykonujemy we własnej pracowni wszelkie usługi jubilerskie takie jak:
a. Grawerstwo na naszych wyrobach i przedmiotach powierzonych.
b. Zmniejszanie i powiększanie pierścionków. Pierścionki złote z naszej oferty bezpłatnie a srebrne za 30 zł .
c. Wykonujemy wszelkie reperacje biżuterii w tym lutowanie łańcuszków.
d. Wszelkie nie typowe prace i skomplikowane naprawy biżuterii i antyków.
e. Wykonujemy formy do odlewów i odlewy.
f. Zabezpieczamy i oczyszczamy powierzchnie metalowe.
g. Polerujemy i czyścimy metale.
Album z przykładowymi realizacjami  z naszej pracowni :https://photos.app.goo.gl/uCxscfTJkVQDAjNBA

AD5. USŁUGI KONSERWATORSKIE.
Wykonujemy we własnych pracownia lub pracowniach współpracujących z Lapidarium specjalistów naprawy i konserwacje przedmiotów zabytkowych  takich w szczególności jak :
a. Ikony i obrazy olejne.
b. Broń dawna palna i biała.
c. Brązy , rzeźby i odlewy z różnych materiałów.
d. Porcelana i ceramika.
e. Przedmioty z papieru, książki i grafiki.
Album tematyczny https://photos.app.goo.gl/47XaDYUVHDdgjRtQ9

TRANSLATE